• Projekt Erasmus+

3. deň - 24. 4.

Dnes sme si spoločne s priateľmi zo Španielska posunuli hranicu strachu a mnohí ju prekonali v CROC Terrarium studio & Tropical world. Navštívili sme aj farmu Podzámocký dvor a spoznali podzemné tajomstvá priehrady Bebrava.

1. deň - 22.4.

Projekt Erasmus+ k nám znovu doviedol pedagógov z mesta Petrer v Španielsku. A nielen ich, ale aj 12 žiakov šiesteho ročníka. Veríme, že tento týždeň u nás bude pre nich nezabudnuteľný. Dnes sme začali spoznávaním oboch škôl a mesta Krupina.

• Nepovinná literatúra s Lukášom Latinákom

Dňa 23. 4. 2024 k nám do školy zavítal obľúbený slovenský herec, člen divadla Astorka Korzo 90 Lukáš Latinák . Počas dvoch hodín nám priblížil čarovný svet poézie, ktorý možno v dnešnej modernej a digitálnej dobe nie je žiakom až taký blízky. Pripravil si pre nás vtipnú ale zároveň náučnú prednášku, ktorá sa venovala literatúre, histórii i poézii. Na začiatku nám porozprával svoj príbeh života, spomínal školské časy a svoj záujem o rodnú reč a literatúru.

• Minifutbal- mladší chlapci - okres

Medailovú zbierku ostatného týždňa doplnili včera mladší žiaci v minifutbale. Na okresnom kole ich síce kvalitatívne aj výsledkovo prevýšili súperi z Dudiniec a ZŠ E.M. Šoltesovej, no v poslednom zápase si poradili so Sebechlebami a tak odchádzali z okresného kola s bronzovými medailami.

Chlapcom ďakujeme za bojovnosť a vzornú reprezentáciu.

• Volejbal - okres

Basketbalové súťaže tentokrát vystriedali okresné kolá pod vysokou sieťou.Najskôr bojovali chlapci. Tí po výhre nad Hontianskymi Nemcami a po prehre so Bzovíkom zdolali žiakov zo ZŠ E.M. Šoltésovej a tak obsadili celkové 2. miesto.Dievčatá potvrdili úlohu favoritiek a nenašli na turnaji premožiteľov. Môžu sa tak tešiť nielen z prvenstva, ale aj z postupu na krajské kolo. Všetkým ďakujeme a blahoželáme

• Beseda so spisovateľkou

19. 4. 2024 sa žiaci 4. a 5. ročníka zúčastnili besedy s bývalou našou žiačkou, prekladateľkou detských kníh a spisovateľkou Mgr. Zuzanou Dodokovou. Porozprávala nám o svojej práci, o záľubách, písaní a prekladaní kníh a svojej prvej knihe Lukášove trampoty. Veľmi nás zaujímali osudy a výber postáv jej kníh. V závere besedy sme mali autogramiádu a fotenie.

• Aktuálne informácie
      25.4.2024 - Zápis do prvého ročníka