• Vybíjaná

• Ďalšou športovou súťažou bola vybíjaná dievčat (26.4.). Naše žiačky v úvodnom zápase do polčasu držali krok aj s neskorším víťazom zo Bzovíka, no nakoniec mu podľahli. Vo zvyšným troch zápoleniach však nenašli premožiteľa a po jednoznačných výhrach obsadili celkové 2. miesto. Ďakujeme a blahoželáme.

• Florbal

• Po dvoch rokoch sa opäť rozbiehajú školské športové súťaže. Na začiatok to bolo okresné kolo vo florbale žiakov. Naši chlapci ovládli základnú skupinu s dvomi výhrami a jednou remízou. Slabší moment si však vybrali v semifinále a tak v závere zabojovali a získali bronzové medaily za 3.miesto z ôsmich účastníkov. Blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu.

• Okresné kolo matematickej olympiády

• V utorok 12. apríla sa uskutočnilo okresné kolo matematickej olympiády. V kategórii MOZ 8 zvíťazil Matej Paulovič, druhý bol Jakub Kalina , Matúš Troiak sa umiestnil na 3.- 4. mieste. V kategórii MOZ 7 zvíťazil Andrej Levák. V kategórii MOZ 6 sa na 2. mieste umiestnil Samuel Fürhoffer, tretí bol Tomáš Kalina. Všetkým žiakom blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• IQ olympiáda – 11. ročník

• Súťaž je zameraná na vyhľadávanie intelektovo nadaných detí, nepreveruje vedomosti ale schopnosť logicky uvažovať. Školské kolo súťaže prebehlo 4.4.2022.

Do školského kola súťaže sa v našej škole zapojilo 6 žiakov druhého stupňa (kategória B). Všetci patria medzi 75% najlepších riešiteľov školského kola. Nielenže prejavili odvahu, ale dosiahli aj pekné výsledky. Dvom žiakom budeme držať palce na regionálnom kole súťaže.

Najlepšie výsledky dosiahli:

• NAJ ŠKOLA a ExplOited v našej škole

• Ešte v roku 2020 sme prihlásili školu do súťaže RTVS - NAJ ŠKOLA. Pandémia nám pokračovanie presunula až na tento rok. Aj vďaka hlasom od vás sa nám podarilo zvíťaziť a poraziť súperov zo ZŠ E. M. Šoltésovej Krupina a ZŠ A. Matulu Sebechleby. Postúpili sme tak do celoslovenského kola, v ktorom budeme bojovať v televíznom štúdiu s ďalšími dvomi školami. V rámci predstavenia našej školy prišla RTVS natočiť upútavku a dozvedieť sa tak, prečo je práve naša škola tá NAJ. Žiakov potešila aj návšteva influencera Petra Altofa, ktorého všetci poznajú pod menom ExplOited. Mohli sa s ním porozprávať, odfotiť či vypýtať si autogram. Už sa všetci tešíme na súťažné televízne kolo, ktoré nás čaká v máji a na obrazovkách RTVS sa odvysiela na jeseň.

• Exkurzia: ČOV Krupina

• V stredu sa štvrtáci vybrali na exkurziu do Čistiarne odpadových vôd v Krupine, kde sa dozvedeli, ako sa odpadová voda z domácností mení na vodu úžitkovú, ktorá sa opätovne môže vypustiť do rieky.