• Basketbal - chlapci - okres - víťazstvo

• Vo štvrtok 17.1. šesť chlapčenských družstiev bojovalo o majstra okresu v basketbale starších žiakov. Po víťazstve dievčat nechceli ani chlapci zaostať a príkladne bojovali počas celého turnaja. Tímový výkon im priniesol nielen prvenstvo v skupine, ale bez straty bodu ovládli aj celý turnaj. Najlepším hráčom družstva bol vyhlásený Lukáš Uhrík. Blahoželáme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu.

• ŠALIANSKY MAŤKO - súťaž v prednese povestí - 1. kategória:

1. Dominika Sopková – 3.B, 2. Hana Poláchová – 2.B, 3. Dorota Sekerková – 2.B, Lucia Koščová – 2.C

Cena poroty: Pavel Šuniar – 2.A

V 2. kategórii zvíťazila Laura Tanečková, druhé miesto získala Ela Korčoková a na treťom sa umiestnil Marko Perniš. Gratulujeme a Laure držíme palce v ďalšom kole.

Všetkým účastníkom ďakujeme a víťazom gratulujeme!

• Na hodine výtvarnej výchovy

• Enkanistika- súčasť arteterapie našich ôsmakov veľmi baví. Enkaustika je maliarska technika, pri ktorej sa ako farbiace médium používa roztavený farebný vosk. Nástrojom na maľovanie sú rozohriate kovové paličky, alebo špeciálne vyhrievané perá, prípadne tzv. enkaustické žehličky. Metóda farbenia je známa už z čias 100 – 300 rokov p.Kr., tzv. fajjúmskych portrétov z Egypta

• DEJEPISNÁ OLYMPIÁDA

• Dňa 8.12.2023 sa uskutočnilo školské kolo Dejepisnej olympiády, ktorého sa zúčastnilo 32 žiakov v štyroch kategóriách. Výsledky sú nasledovné:

Kategória C – 9. ročník

1. Daniel Alkusz – 9.A; 2. Andrej Levák – 9.B

3. Nicolas Krísel – 9.A, Sebastian Hudec – 9.B

Kategória D – 8. ročník

1. Filip Bradáč – 8.A; 2. Richard Golian – 8.B

3. Flavio Lendvorský – 8.A, Sára Bavalová – 8.B, Marko Ungvarský – 8.C

Kategória E – 7. ročník

1. Michal Kilik – 7.A; 2. Marek Jendreják – 7.B

3. Hana Korčoková – 7.A, Maroš Levák – 7.B

Kategória F – 6. ročník

1. Alex Pupala – 6.A; 2. Rastislav Maslík – 6.B

3. Dávid Slávik – 6.A

Za účasť ďakujeme všetkým zúčastneným žiakom a držíme palce prvým dvom z každej kategórie, pretože postupujú do okresného kola. Mgr. Michal Kilik

• MERRY CHRISTMAS!

• Pred Vianocami nás potešili pozdravy od našich priateľov zo Španielska, zo školy Ceip Reyes Catolicos Petrer. Ďakujeme! Naše pozdravy zase priniesli radosť im.

• Basketbal

• Počas záverečného týždňa sme stihli ešte dve športové súťaže. Išlo o basketbal mladších žiačok a žiakov. Chlapčenský turnaj sme zároveň organizovali. Na oboch okresných kolách sa zúčastnilo po šesť družstiev a tak išlo o rekordnú účasť škôl. Chlapci podľahli len víťazovi s H. Nemiec a tak získali krásne 2. miesto a dievčatá tiež zaznamenali len jednu prehru proti superovi zo susednej ZŠ EMŠ. Nakoniec im to vynieslo 3. stupienok.

Obom družstvám blahoželáme, ďakujeme za bojovnosť a vzornú reprezentáciu školy

• Oznam ŠJ

• ŠJ oznamuje, že v piatok (22.12.2023) ráno nebude možné sa odhlásiť zo stravy. V prípade, že žiak bude chýbať a nebude odhlásený si môžete obed prísť prevziať do obedára cez bočný vchod.

• PROJEKT OLEJKO

• Naša škola sa zapojila do projektu, ktorý sa zameriava na správne nakladanie s použitým kuchynským olejom, ktorý produkuje väčšina z nás pri príprave rôznych vyprážaných jedál. Aby použitý olej neskončil vyliaty v prírode, v spolupráci s Olejkom budeme tento olej zbierať, aby sa následne spracoval a využil ako biopalivo.

AKO ZBIERAŤ POUŽITÝ KUCHYNSKÝ OLEJ

Odovzdávať sa môžu všetky druhy jedlých olejov a tukov: slnečnicový, repkový olej, bravčová masť, olej z nálevov potravín (sušených paradajok, konzervovaných rýb) a pod.
            * olej po vyprážaní alebo inom použití nechajte vychladnúť, zbavte ho hrubých usadenín a zvyškov z jedál
            * za pomoci lievika prelejte prečistený olej do čistej, suchej plastovej fľaše a dobre uzavrite

FĽAŠE S OLEJOM MÔŽETE PRINIESŤ KAŽDÝ PONDELOK. ZA VCHODOVÝMI DVERAMI (POD AKVÁRIOM) BUDE

• Pytagoriáda - školské kolo

• V utorok 12.12.  sa uskutočnilo školské kolo pytagoriády . Najlepšie výsledky dosiahli títo žiaci:

Pytagoriáda 3 :  1. Sabina Slúková,  2. Alexandra Sýkorová, 3. Karin Rajčoková . spešní riešitelia: Peter Slúka, Michal Cibula,Jakub Tanečka, Ján Göbölös, Simona Gregáňová

Pytagoriáda 4:  1.  Marko Perniš,  2. Jozefa Alakšová,  3. Jakub Paučo. Úspešní riešitelia: Peter Sloboda, Michal Maslík, Laura Tanečková, Alexandra Križánková,  Nella Spodniaková, Jakub Pardus

Pytagoriáda 5 : 1.  Filip Rusnák  2.  Emma Mackovová, 3.  Dávid Kolárik

V  stredu 13.12. sa uskutočnilo školské kolo pytagoriády . Najlepšie výsledky dosiahli títo žiaci:

Pytagoriáda 6 :  1.  Rasťo Maslík , 2. Dávid Slávik , 3.  Jakub Jakubička

Pytagoriáda 7:  1.   Filip Majtán, 2.  Michal Kilik, 3. Maroš Levák

Pytagoriáda 8 :  1.  Dominika Daxnerová, 2.  Eliška Schneiderová, 3. Samuel Fürhoffer

• Lucia

• Sviatok Lucie je jedným z najtajomnejších zvykov a patrí do série tzv. stridžích dní, ktoré predchádzajú Vianociam.

Najcharakteristickejším zvykom je v tento deň chodenie Lucií, za ktoré sa preobliekajú zväčša ženy, v niektorých regiónoch aj muži. Najčastejším oblečením Lucie je biely odev, prípadne biela plachta.

• Vianoce sa blížia ...

• Previanočný čas na vyučovacích hodinách:

Žiaci 1. C  - navštívili podujatie Vianočná rozprávka

Žiaci 2. A a 2.C na hodine ANJ spoločne čítali Vianočný príbeh