• 4. ENGLISH STAR

• Ak majú žiaci  radi anglický jazyk  a odvahu zapojiť sa do medzinárodnej anglickej súťaže ENGLISH  STAR, prihlásia sa u svojho učiteľa anglického  jazyka.

Súťaží sa v troch krajinách : Slovensko, Česko a Maďarsko,

po jednotlivých ročníkoch. Teda súpermi  žiakov sú len spolužiaci

z daného ročníka od prvej pod deviatu triedu.

Súťaž je zameraná na čítanie s porozumením, písanie, slovnú zásobu.  Poplatok za registráciu je 6 euro.

Súťažiaci môžu vyhrať smartfón a iné vecné ceny. Každý súťažiaci  dostáva jednoduchý diplom alebo diplom so zlatou medailou, ak získa viac ako  80 %  bodov za riešené úlohy.

Súťaž je zameraná na vyhľadávanie talentov  a reprezentáciu  školy

v rámci Slovenska, ale aj  v medzinárodnom meradle.

ENGLISH  STAR  2021

Do súťaže sme prehlásili  81  žiakov. Dosiahli sme 15 miesto v našej kategórii v rámci Slovenska.

100 %  získali štyria ôsmaci :  Peter  Cibuľa, Zuzana Lapinová, Barbora  Melichová , Ema  Mlynárová.

Viac  ako polovica žiakov mala zlatý diplom   za viac  ako 80 %.

ENGLISH  STAR  2022

V  školskom roku 2021 / 2022  sme sa už druhý raz  zúčastnili  medzinárodnej súťaže   English Star. Prihlásených bolo  61 žiakov, napokon súťažilo  58 žiakov.  Dosiahli sme veľmi dobré výsledky.

100  %  získali dvaja žiaci  :  Ján Göbölös z 1. A   a  Laura  Tanečková  z 2. B triedy.

27 žiakov  získalo  nad  90 %  a ďalších  19  žiakov  malo   80 a viac  %.

Diplom so zlatou medailou  získalo 48 žiakov.  Všetci súťažiaci získali diplom a pero.

100 % -  ní žiaci  získali ponožky a boli  zaradení  do žrebovania o ďalšie ceny .

ENGLISH  STAR  2023

V tomto školskom roku sme sa už tretí raz  zúčastnili  medzinárodnej súťaže   English Star. Súťaže sa zúčastnilo 672 škôl a vyše 22 000 súťažiacich z celého Slovenska. Sme radi, že sme sa v rámci Slovenska v tejto súťaži  nestratili.

Prihlásených bolo  79 žiakov, napokon súťažilo  78 žiakov.  Dosiahli sme veľmi dobré výsledky.

100  %  získali piati žiaci  :

Dorota Sekerková, 1. ročník

Samuel Palovič, 1. ročník

Filip Majtán, 6. ročník

Russel Ján Macko,  8. ročník

Barbora Binderová,  9. ročník.

19 žiakov získalo úspešnosť  99  - 95 %,  13 žiakov získalo  94 – 90 %,

26 žiakov získalo  89 – 80 %.  Spolu  63 žiakov získalo zlatú medialu.

Všetci žiaci dostali diplom a vecné ceny .  Tešíme sa už na ďalší ročník súťaže.