• Súťaž EKOTRIEDA 2017

• Súťaž triednych kolektívov pozostáva z:

1. EKOPLAGÁT - hodnotenie (0 - 10 bodov) trieda vytvorí spoločne jeden plagát ku Dňu Zeme (odovzdať v zástupcovni pri odchode domov)

2. EKOBÁSEŇ - hodnotenie (0 - 10) odovzdať pri odchode.

3. EKOKVÍZ - hodnotenie (0 - 10) trieda spoločne vypracuje kvízové otázky, odovzdať hneď po vyplnení, rozhoduje aj čas..

4. EKOSTOPA - hodnotenie (0 - 10) Neporiadni žiaci porozhadzovali 10 otázok a odpovedí po rôznych nástenkách. Trieda si určí dvojicu žiakov, ktorá vyhľadá po rôznych nástenkách (nie v triedach) odpovede, ktoré v plnom znení odpíše na pracovný list. Dvojice sa môžu v hľadaní striedať, ale mimo triedy v jednom čase môže byť iba jedna dvojica za triedu. Pracovný list odovzdať ihneď po vyplnení - rozhoduje aj čas odovzdania. Hľadanie musí byť v tichosti, potajomky, aby neprezradili iným triedam, kde sú odpovede.

Vyhodnotenie súťaže a odmeny

Trieda môže získať maximálne 40 bodov.

Najlepšia trieda zároveň získa titul EKOTRIEDA 2017.

V každej časti bude ocenená trieda, ktorá dosiahne najviac bodov.  (max. 10 bodov)

Odmenené budú všetky triedy, ktoré sa umiestnia na 1. až 5. mieste v celkovom poradí. (max. 40 bodov)