• Beseda s folkloristami

• V utorok 15.10. našu školu navštívili folklorista, divadelník a redaktor RTVS Mgr. Peter Sedmák a folkloristka Denisa Tomašovičová. Pútavou formou oboznámili deti s tradičnou kultúrou nášho regiónu, s jeho zvykmi, tradíciami, krojmi, hudobnými nástrojmi a hontianskymi ľudovými piesňami. Nakoniec si žiaci zaspievali ľudové piesne z nášho regiónu. Najväčšiu radosť a vraj aj splnený sen mnohých detí bolo zahrať si na ľudovom drevenom dychovnom nástroji na fujare. Obom našim hosťom veľmi pekne ďakujú žiaci 3.A, 3.B a 3.C.

• Deň zvierat

• Vo štvrtok 3.10.2024 sme si pripomenuli Svetový deň zvierat. Pozvanie medzi nás prijala pani veterinárka MVDr. Mária Rošková, ktorá deťom porozprávala o svojej práci. Samozrejme, že so sebou priviedla aj niekoľko zvieratiek.

V utorok 8.10. priniesli žiaci, ich rodičia a  starí rodičia rodinného miláčika do nášho školského parku a umožnili ostatným žiakom vidieť a spoznať známe aj neznáme zvieratká a dozvedieť sa o nich mnoho zaujímavých informácií!

• Na hodine geografie v 9. ročníku

• Škola hrou - interaktívna výučba na hodine geografie pomocou tabletov. Téma - vodstvo Slovenska. Chuť do učenia - veľká.

Výučbové procesy sa aj na našej škole prispôsobujú rýchlo sa meniacej modernej dobe.

• Horehronské hry

• Športové súťaže nám tradične odštartovali Horehronské hry. Naša výprava vybojovala až 10 medailových umiestnení a ďalšie účasti vo finále. Môžeme teda 62. ročník tejto atletickej súťaže radiť medzi naše najúspešnejšie.

• Riaditeľské voľno

• Dňa 11.10.2024 (piatok) bude udelené riaditeľské voľno z organizačních dôvodov - dovzdelávanie pedagogických zamestnancov.

• Svetový deň srdca

• Školský parlament zorganizoval pre spolužiakov svoju prvú aktivitu. Ďakujeme MUDr. Janke Sališovej za prednášku pre žiakov druhého stupňa a klubákov v ŠKD.

• Exkurzia - ENERGOLAND

• Dňa 30.9. sa žiaci 9. ročníka zúčastnili exkurzie v informačnom centre o energii a výrobe elektriny Energoland, ktoré sa nachádza pri atómovej elektrárni v Mochovciach. Dozvedeli sa veľa zaujímavých informácií o fungovaní jadrových elektrární a o tom, ako človek využíval energiu v minulosti a dnes.