• Školský poriadok ŠKD

• Školský poriadok ŠKD Slniečko

1. Dieťa sa stáva členom ŠKD Slniečko po odovzdaní   písomnej prihlášky o prijatie dieťaťa do ŠKD.

2. Pre zapísané dieťa je dochádzka do ŠKD povinná.

Opustiť ŠKD môže samé alebo v sprievode osoby a  v čase uvedenom na prihláške. Prípadnú zmenu je rodič povinný v čas oznámiť.

3. Uvoľnenie dieťaťa v inom čase a bez sprievodu  sa povoľuje len na základe čestného prehlásenia rodiča, alebo prostredníctvom „klubovníčka“, nie na telefonický hovor alebo správu.

4. Odchod dieťaťa z ŠKD je povolený v pol a celých hodinách. Po 16.00 v ktoromkoľvek čase. Rodič (poverená osoba) čaká dieťa pred budovou školy.

5. “Klubovníček“ je zápisník rovnocenný žiackej knižke. Slúži na komunikáciu medzi rodičom a vychovávateľom       / informácie o podujatiach ŠKD, o správaní a aktivite  dieťaťa.../.

6. Činnosť ŠKD v jednotlivých oddeleniach sa začína po skončení vyučovania a končí  o 16.00. Od 16.00 do 17.00 sa vykonáva dozor nad zostávajúcimi žiakmi vo vestibule školy.

7. Po skončení vyučovania odchádzajú deti do ŠKD len v sprievode vychovávateľa, učiteľa.

8. Dieťa nesmie počas pobytu v ŠKD v nijakom prípade opustiť areál školy a ani svoje oddelenie bez súhlasu vychovávateľa.

9. Nevoľnosť alebo poranenie je dieťa povinné nahlásiť vychovávateľovi .

10. Pred odchodom domov dieťa nikdy neodchádza bez oznámenia a rozlúčenia.

11. So zariadením a hrami ŠKD dieťa zaobchádza tak, aby ho nepoškodilo. V prípade poškodenia oznámi závadu vychovávateľovi.

12. Používanie mobilných telefónov a akejkoľvek inej elektroniky je zakázané. Vo výnimočných prípadoch /onemocnenie../ len so súhlasom  vychovávateľa.

13. Pri opakovanom porušovaní a nerešpektovaní Vnútorného poriadku ŠKD a školy môže byť žiak vylúčený z ŠKD.

14. Poplatok za ŠKD je potrebné uhradiť do 15. dňa v danom mesiaci. V prípade neuhradenia, dieťa nemôže nasledujúci mesiac navštevovať ŠKD.