• Okresné kolo dejepisnej olympiády

• Dňa 5. 2. sa uskutočnilo okresné kolo dejepisnej olympiády.

Kategória C (9. ročník) 1. miesto Andrej Levák, 2. miesto Daniel Alkusz

Kategória D (8. ročník) 1. miesto Richard Golian, 3. miesto Filip Bradáč

Kategória E (7. ročník) 3. miesto Michal Kilik, 4. miesto Blahoslav Botló

Kategória F (6. ročník) 1. miesto Alex Pupala, 3. miesto Rastislav Maslík

Ďakujeme za výb ornú reprezentáciu školy. Na krajské kolo postupujú prví dvaja.

• Majstri okresu vo florbale

• Našim športovcom sa naďalej veľmi darí. Tentokrát sa stali majstrami okresu vo florbale mladších žiakov.

Po víťazstve nad ZŠ EMŠ Krupina sme uhrali remízu so Sebechlebami a z 2. miesta sme postúpili zo skupiny. V ňom sa naši chlapci stretli s víťazom skupiny B - domácim favoritom z Dudiniec. Po remíze 1:1 nasledovali dramatické samostatné nájazdy. V neuveriteľnej šiestej sérii nám prialo šťastie a čakalo nás finále. V ňom sme dominovali a porazili Sebechleby 4:1. Prvé miesto a pohár pre víťaza v šesťčlennom turnaji sa veľmi cení. Chlapcom blahoželáme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy.

• Oznam pre stravníkov

• Vedúca školskej jedálne týmto žiada rodičov všetkých stravujúcich  žiakov, tiež aj dospelých stravníkov na vyrovnanie stravného v školskej jedálni. Od januára 2024 je povinná paušálna suma 8 € za každého prihláseného stravníka. Štátna dotácia obedov pokračuje. Aktuálne stavy konta, ktoré vidíte cez aplikáciu sú aktuálne. Vzniknuté rozdiely, myslím tým mínusové čiastky na Vašom stravovacom účte sú spôsobené neodhlasovaním stravy v deň, keď žiak chýba na vyučovaní.Túto sumu je potrebné uhradiť čo najskôr a tiež treba vopred uhradiť sumu 8 € už na mesiac marec. Pri neuhradení do konca mesiaca, od 1.3.2024 obed  stravník nedostane.

Za pochopenie ďakujem.

Vedúca školskej jedálne

• Matematická olympiáda - okresné kolo

• Dňa 24. januára 2024 sa uskutočnilo okresné kolo matematickej olympiády. Naši deviataci ovládli svoju kategóriu, keď Ján Machovič získal 1. miesto a Andrej Levák 2. miesto.  Obom srdečne gratulujeme!

• Ypsilon – slovina je hra

• Naši žiaci v tejto celoslovenskej súťaži dokázali, že slovenský jazyk je pre nich naozaj hra. Súťaže sa zúčastnilo 70 žiakov školy a z nich až 6 žiakov dosiahlo 100% úspešnosť a 23 žiakov úspešnosť nad 90%.

Gratulujeme všetkým zúčastneným a obzvlášť našim 100%:  Alexandra Križánková, Mia Sarah Meňušová, Liliana Jánoško, Karin Rajčoková, Patrik Slávik a Jakub Vargovský. Žiaci boli ocenení diplomom, získali perá, peračníky a najvyššia cena bola Smartphone.

• Všetkovedko

• Dňa 28.11.2023 sa 85 žiakov prvého stupňa zapojilo do vedomostnej súťaže Všetkovedko.

Titul VŠETKOVEDKO získalo 24 žiakov a titul VŠETKOVEDKOV UČEŇ 61 žiakov. Gratulujeme!