• MÁJOVÁ VIEDEŇ

• 16.máj 2023 (utorok)

cena:  35€ (cesta + vstup do ZOO + poistenie)

+5€/ 1 žiak  (príspevok ZRŠ)

-prednostne pre žiakov NJ 6.-9.ročníka

program:

7.00                 odchod spred ZŠ J.C.Hronského

10.00-10.30      čokoládovňa Hauswirth v Kittsee

11.30-16.00      zámok Schönbrunn a záhrady, bludisko, ZOO  (13€ - 5€ - 13€)

16.30-18.00      obchodné centrum SCS

22.00               plánovaný príchod pred ZŠ J.C.Hronského

nezabudnúť:

-cestovný pas alebo občiansky preukaz +  preukaz poistenca

-primerané vreckové (napr. na sladkosti, obed, suveníry, WC)

-nabitý mobilný telefón

-pohodlnú obuv

-stravu a nápoje na celý deň

• Listy zo Španielska a z Talianska

• V mesiaci apríl sme úspešne pokračovali v korešpondencii s našimi španielskymi a talianskymi kamarátmi. Žiaci zo španielskej Základnej a materskej školy v meste Petrer pri Alicante poslali krásne listy, písané rukou našim štvrtákom. Žiaci z Talianska, zo školy Leonardo da Vinci v meste Misterbianco na Sicílii nám poslali listy pre siedmakov a deviatakov , v ktorých opísali svoje záľuby a miesta, kde by chceli prežiť dovolenku. My sme im odpovedali : siedmaci písali listy na tému Veľká noc na Slovensku, Veľká noc v mojej rodine a deviataci sa mohli vyjadriť ku témam Netflix a ja, Televízia a ja, Podcasty a ja, Rádio a ja, Hudba a ja. Všetci žiaci sa tešia na odpovede zo zahraničia. Z listov vidíme že sme si veľmi podobní s našimi zahraničnými kamarátmi, máme rovnaké záľuby, rovnaké ambície , rovnaký spôsob života.

• English Star 2023

• Dňa 27. 4. naši žiaci súťažili v medzinárodnej súťaži English Star. Do súťaže sa zapojilo 78 žiakov od prvého po deviaty ročník. Každý žiak bol ozajstnou anglickou hviezdou, keď za 45 minút vyriešil 7 veľkých strán anglického testu. Úlohy boli zamerané na testovanie slovnej zásoby a gramatiky,  na čítanie s porozumením, na každodenné používanie anglickej konverzácie. V prípade 100 % úspešnosti žiaci môžu získať vecné ceny, pri úspešnosti nad 80 % diplom so zlatou medailou.

Každý žiak bude odmenený diplomom. Mnohí žiaci po teste odišli s pocitom spokojnosti. Veríme, že budú úspešní a táto súťaž ich povzbudí v  štúdiu anglického jazyka. Nemyslíme tým iba základnú úroveň, ale hlbšie štúdium angličtiny, zložitejších gramatických javov a rozšírenej slovnej zásoby.

• Zápis do 1. ročníka

• Ďakujeme vám za dôveru, ktorú ste nám prejavili a zapísali ste vaše dieťa do našej školy.

Základná škola J. C. Hronského Krupina ďakuje sponzorom, ktorí nám pomohli pripraviť Deň otvorených dverí pre predškolákov a Zápis do prvého ročníka.

Tlačiareň NIKARA – Róbert Jurových – propagačné materiály o škole

Logistické centrum stred Krupina – p. Moravčíková Danica – ovocie, zelenina a sladkosti

BJK Fotolab Krupina – Jaroslav Brodniansky – darčekové predmety

p. Lenka Demianová – Krupina – sedacie prvky do školskej knižnice

• Matematická olympiáda okres Z6 - Z8, kraj Z9

• 28. marca sa uskutočnilo v Žarnovici krajské kolo matematickej olympiády. Z nášho okresu súťažil  Jakub Kalina, je úspešným riešiteľom krajského kola.

V stredu 12. apríla sa uskutočnilo okresné kolo matematickej olympiády. V kategórii Z8 zvíťazil Ján Machovič, na 2. mieste sa umiestnil Andrej Levák. V kategórii Z7 sa na 2. mieste so stratou 1 bodu umiestnil Tomáš Kalina. V kategórii Z6 sa na 1.- 3. mieste (rovnaký počet bodov) umiestnili Filip Majtán a Maroš Levák, úspešnými riešiteľmi boli aj Liana Slúková a Michal Kilik.  Gratulujeme.

• IQ olympiáda

• V utorok 18.4.2023 sa 15 našich žiakov druhého stupňa zúčastnilo 12. ročníka školského kola IQ olympiády. Súťaž preveruje schopnosť žiakov logicky uvažovať a je zameraná na vyhľadávanie intelektovo nadaných detí.

• Športové súťaže

• Športové súťaže nám opäť priniesli veľa radosti. Skvelé výsledky znovu zaznamenali mladší žiaci aj žiačky. Chlapcom sa podarilo zvíťaziť v minibasketbale, keď v celom turnaji nenašli premožiteľa. Dievčatá v rovnakom športe obsadili výborné 2.miesto. Ešte lepšie sa im darilo vo vybíjanej. Tu získali titul majstra okresu a budú ďalej reprezentovať školu na krajskom kole. Všetkým blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu. Takisto držíme palce v ďalších súťažiach.

• Krížová cesta

• Pred veľkonočnými prázdninami si žiaci pripomenuli veľkonočné obdobie aj predstavením Krížová cesta

• Noc s Andersenom 2023

• V tomto roku sa aj naša škola zapojila do projektu Noc s Andersenom.

Program bol veľmi pestrý. Zameranie:  VERNE: Cesta okolo sveta za 80 dní