• Máme ďalší literárny talent!

• Dnes prekvapila naša šiestačka Tamarka Melichová, ktorá v literárnej súťaži ,,Kováčova Bystrica" získala 2.miesto v 1.kategórii vlastnej literárnej tvorby s humorne ladenou prózou Ako som sa naučila plávať. Naša bývalá žiačka Barborka Melichová, v súčasnosti študentka Gymnázia Andreja Sládkoviča Krupina, vyhrala 2.miesto v próze a 3.miesto v poézii v 3.kategórii. Obidvom dievčatám blahoželáme!

• Pytagoriáda – okresné kolo

• V pondelok 20.3 a v utorok 21. 3.  sa aj žiaci našej školy zúčastnili okresného kola pytagoriády. Konkurencia bola veľká. V kategórii P8 sa na druhom mieste umiestnil Andrej Levák, na 3.-5. mieste skončil Ján Machovič. V kategórii P7 sa na 1.- 4. mieste (súťažiaci mali rovnaký počet bodov) umiestnila Alžbeta Zelmanová, v kategórii P6 tretie miesto získala Liana Slúková.

V ďalších kategóriách sme nemali medailové umiestnenie, ale veľmi dobre vyriešili úlohy tretiaci:  Laura Tanečková, Marko Perniš, Miriam Monišová, Anežka Posádková, Alexandra Križánková a Aneta Chamuľová – všetci sú úspešnými riešiteľmi. Všetkým žiakom, ktorí sa zúčastnili súťaže ďakujeme za reprezentáciu školy, víťazom blahoželáme.

• Marec - mesiac knihy

• Marec je už oddávna mesiacom kníh. Prváci si pozvali pána riaditeľa a pani zástupkyne, aby im prečítali úryvok zo svojej obľúbenej detskej knihy. Všetci pozvaní deťom prezradili aj to, či ako malí radi čítali. Prváci sa veľmi tešili z tejto návštevy.

• EXPERT GENIALITY SHOW

• Celoslovenská vedomostná súťaž pre žiakov druhého stupňa overila vedomosti 19- tich žiakov našej školy. Piataci a šiestaci riešili úlohy z oblastí Ako funguje svet a Päť jazykov kultúry. Najlepšie obstála HANA KORČOKOVÁ – získala titul TOP EXPERT, v teste Ako funguje svet sa dobre darilo aj MAROŠOVI LEVÁKOVI. Siedmaci až deviataci si vyberali po dva testy zo šiestich okruhov. Titul TOP EXPERT získali PAVEL SALIŠ, JAKUB POSÁDKA, JAKUB KALINA, ANDREJ LEVÁK a MATÚŠ TROIAK. V teste Tajomstvá prírody sa najlepšie darilo KIRE LEVCHENKO a SAMUELOVI FURHOFFEROVI.