• Dejepisná olympiáda 2022

• Dňa 5.12.2022 sa uskutočnilo školské kolo dejepisnej olympiády. Zúčastnilo sa ho 31 žiakov a výsledky sú nasledovné:

Kategória C – deviataci:

1. Filip Pakši – 9.A

2. Kristína Kružliaková – 9.A

3. Jakub Kalina – 9.B

Kategória D – ôsmaci:

1. Jakub Posádka – 8.A

2. Russel Ján Macko – 8.A

3. Sofia Michalcová – 8.B

Kategória E – siedmaci:

1. Filip Bradáč – 7.A

2. Flavio Lendvorský – 7.A

3. Slavomír Liptay – 7.A

Kategória F – šiestaci:

1. Maroš Levák – 6.B

2. Hana Korčoková – 6.A

3. Terézia Hrabovská – 6.B

Prví dvaja z každej kategórie postupujú na okresné kolo. Ďakujeme žiakom za účasť a učiteľom dejepisu za prípravu. GRATULUJEME!

• Šaliansky Maťko 2022

• Školské kolo prednesu slovenských povestí sa uskutočnilo aj napriek vysokej chorobnosti žiakov a poznáme aj víťazov jednotlivých kategórií.

II. KATEGÓRIA

1. Viliam Neurath - 5.A

2. Terézia Lehotská – 5.B a Lukáš Poljovka – 5.A

3. Boris Dado – 4.A

III. KATEGÓRIA

1. Mia Beniačová – 6.A

2. Alexandra Sliacka – 7.C a Regina Maliniaková – 7.A

Ďakujeme všetkým zúčastneným žiakom a ich pedagógom za prípravu na prednes a víťazom držíme palce v okresnom kole! GRATULUJEME!

• Pytagoriáda

• V stredu 7.12. a vo štvrtok 8.12. sa uskutočnilo školské kolo matematickej súťaže Pytagoriáda. Súťažilo 68 žiakov. Výsledky:

P3: 1.m. Miriam Monišová, 2.m. Anežka Posádková, 3.m. Nella Spodniaková;

P4: 1.m. Sofia Vorobiová, 2.m. Katarína Gregáňová, 3.m. Adrián Alkusz;

P5: 1. m. Jakub Jakubička, 2.m. Rastislav Maslík, 3.m. Hana Franková

P6: 1.m. Filip Majtán, 2.m.Maroš Levák, 3.m. Liliana Slúková, Ivan Križan, Terézia Hrabovská;

P7: 1.m. Michaela Šťastná, 2.m. Alžbeta Zelmanová, 3.m. Dominika Janeková;

P8: 1.m. Andrej Levák, 2.m. Veronika Hrabovská, 3.m. Lukáš Uhrík, Šimon Pakši

• Vianočná Viedeň

• V stredu 21. decembra sme sa boli vianočne naladiť vo Viedni. Navštívili sme čokoládovňu Hauswirth, Múzeum Madame Tussauds a Stefansdom. Prešli sme sa vianočne vyzdobenou Viedňou a ochutnali punč na vianočných trhoch pred radnicou. Mgr. Alexandra Melichová

• Geografická olympiáda

• Školského kola geografickej olympiády sa zúčastnili : Filip Bradáč, Flávio Lendvorský, Russel Ján Macko, Daniel Alkusz, Andrej Levák, Lukáš Uhrík, Filip Pakši a Matúš Troiak. Všetci sa stali úspešnými riešiteľmi!

Do okresného kola postupujú: Filip Bradáč, Flávio Lendvorský, Lukáš Uhrík, Filip Pakši a Matúš Troiak.

Držíme im palce!

• Lucia

• Sviatok Lucie je jedným z najtajomnejších zvykov a patrí do série tzv. stridžích dní, ktoré predchádzajú Vianociam.

Najcharakteristickejším zvykom je v tento deň chodenie Lucií, za ktoré sa preobliekajú zväčša ženy, v niektorých regiónoch aj muži. Najčastejším oblečením Lucie je biely odev, prípadne biela plachta.

• Vianoce k nám prišli ...

• Zvončeky už zvonia a ihličie vonia, svetlo sviečok mihotavé, Vianoce k nám prišli práve. Preto sviatky krásne majte, v pohode ich prežívajte.

• Mikuláš 2022

• Dnes k nám prišiel MIKULÁŠ!

Okrem ovocia a čokolády nám priniesol aj krásny príbeh o anjelikovi Zlatovláskovi, ktorý sa vďaka Mikulášovi polepšil. Ďakujeme Mgr. Balážovej a jej žiakom za nádherný program!

• Vážení rodičia!

Oznamujem Vám, že sa na našej škole znovu uskutoční zber papiera. Zber sa bude realizovať pondelok 5.12.2022 od 7.00 hod. do 17.00 hod., utorok 6.12.2022 od 7.00 hod. do 17.00 hod. a v stredu 7.12.2022 od 7.00 hod. do 17.00 hod. Zbierať sa bude zvlášť listový, novinový papier, riadne zabalený a previazaný (nie v kartónovej škatuli) a domáci kartón poskladaný a previazaný, alebo zabalený v kartónovej škatuli. Škola v žiadnom prípade nebude brať lisovaný a priemyselne zviazaný kartón z podnikov a prevádzok. p. školník má právo rozhodnúť o neprevzatí papiera ak nespĺňa horeuvedené náležitosti, tento si potom musíte odviezť naspäť.

Mgr. Gálik Július, riaditeľ školy