• NEMOŽNO MI ŤA NEĽÚBIŤ!

• Vyučovanie slovenského jazyka a literatúry môže byť veľmi zaujímavé. Žiaci 8.A a 8.B čítali a analyzovali v Parku Andreja Sládkoviča lyricko-epickú ľúbostnú básnickú skladbu Marína priamo pri soche jej autora.

• Medzinárodný deň čokolády

• Dňa 13. septembra 2022 na Svetový deň čokolády sme si na našej škole osladili život. Čokoláda je chutná pochúťka, ktorej nikdy nie je dosť. Vedia to aj v Hniezdnom - v čokoládovni Nestville, ktorá nám poskytla k tejto akcii sponzorstvo. Žiaci počas dňa ochutnávali dražé z rôznych druhov čokolád, medzi ktorými nechýbala ani ružová. Počas mesiaca september sa zapojili do súťaže o najkrajší návrh obalu na čokoládu. Víťazi si dnes prebrali sladké ceny. Gratulujeme!

• ŠKD - Štafetový beh 2022

• Klubáci ŠKD Slniečko sa presunuli cez celé mesto na mestský štadión. Po zahriatí sa rozcvičili a začína sa inštruktáž. Štvrtáci v spomalenom a následne aj v zrýchlenom pohybe vysvetlia ostatným, čo je štafetový beh. Po rozdelení žiakov nastáva samotný beh. Štvrtáci, tretiaci a druháci sú v súťaži ako doma. Prváci si ju užívajú. Nikomu nevadí, že občas niekto zabudne odovzdať štafetový kolík. Nikomu nevadí ani to, že žltí odovzdávajú kolík inému družstvu. Počas behu sa aj tak kolík niekoľkokrát do svojho tímu vráti. Podstatné je, že všetci došli do svojho cieľa, zašportovali si, zabavili sa a spoznali niečo nové!

• Oznam ŠJ

• Pevná linka školskej jedálne nefunguje a preto Vás prosím, aby ste svoje deti vyhlasovali na číslach: 0918 25 83 85 alebo 0903 72 23 61, najlepší spôsob je SMS správou.

Za pochopenie ďakujem. Vedúca ŠJ

• Deň zvierat

• Vo štvrtok bolo v školskom parku veselo. Pri príležitosti Svetového dňa ochrany zvierat (4.10.) si žiaci mohli priniesť svoje obľúbené zvieratko a predstaviť ho spolužiakom. FOTO

• Týždeň dobrovoľníctva

• Dňa 20.9. žiaci 7. až 9. ročníka s pani učiteľkou Balážovou navštívili domovy dôchodcov v Krupine. FOTO

Prišli sme obyvateľov domovov dôchodcov potešiť rôznymi aktivitami. Seniori si mohli v parku vyskúšať florbal, hádzanie na terč, člnkový beh, zahrať sa pexeso. Tiež sme pomohli pri skrášľovaní  okolia domova dôchodcov - maľovaním múrika, upratovaním, zametaním. Nakoniec sme si spoločne zaspievali a zahrali. Dúfame, že sme im spríjemnili všedný deň a obyvatelia domovov budú na nás spomínať s radosťou a láskou. Miroslava Gellénová

• Ponuka krúžkov ZŠ J. C. Hronského na školský rok 2022/23

- Obed I. stupeň o 11:00

- ŠKD začína až v utorok 6.9.2022

• Oznam ŠJ

• Základná škola J.Cígera Hronského v Krupine, týmto oznamuje žiakom, ich rodičom a verejnosti o možnosti stravovania v školskej jedálni od 5.9.2022.

Prihlásiť sa môžete u ved.šj osobne dňa:

pondelok 22.8.2022

utorok 23.8.2022

v čase od 8:00 do 13:00 hod.

alebo na telefonnom čísle:045/5522361, 0918 25 83 85 od utorku 23.8.2022 v čase od 8:00 do13:00 hod.

V prípade prvákov je nutné prísť osobne, je potrebné vypísať prihlasovací list žiaka, bude pridelený Variabilný symbol.

Žiaci a stravníci, ktorí sa stravovali v minulom školskom roku, musia taktiež zavolať vedúcej jedálne.

Ďalšie infomácie TU

S úctou vedúca školskej jedálni Mária Zaťkovová

• Koncoročný výlet 2022 zamestnancov

• Aj tento školský rok zamestnanci školy ukončili spoločným výletom. Program výletu: Šútovský vodopád-Jánošíkove diery - Malý Rozsutec - Oravská lesná železnica - rafting na rieke Orava.

• Exkurzia: Hvezdáreň

• Dňa 22.6. sa naši piataci zúčastnili exkurzie vo Hvezdárni M. Hella v Žiari n. Hronom. Exkurzia bola venovaná opakovaniu a obohateniu poznatkov o Slnečnej sústave a vesmíre. Najskôr navštívili Hviezdnu sálu (planetárium), v ktorej sa zážitkovou formou oboznámili o galaxiách, súhvezdiach a planétach Slnečnej sústavy. Neskôr sa presunuli do UFO sály, kde si preverili svoje vedomosti. Na záver mali možnosť pozorovať Slnko cez teleskop na solárnej terase. Piataci vôbec nesklamali a predviedli, koľko veľa sa toho počas šk. roka naučili. Mgr. Nataša Palovičová Roganská