• DEJEPISNÁ OLYMPIÁDA

• Dňa 8.12.2023 sa uskutočnilo školské kolo Dejepisnej olympiády, ktorého sa zúčastnilo 32 žiakov v štyroch kategóriách. Výsledky sú nasledovné:

Kategória C – 9. ročník

1. Daniel Alkusz – 9.A; 2. Andrej Levák – 9.B

3. Nicolas Krísel – 9.A, Sebastian Hudec – 9.B

Kategória D – 8. ročník

1. Filip Bradáč – 8.A; 2. Richard Golian – 8.B

3. Flavio Lendvorský – 8.A, Sára Bavalová – 8.B, Marko Ungvarský – 8.C

Kategória E – 7. ročník

1. Michal Kilik – 7.A; 2. Marek Jendreják – 7.B

3. Hana Korčoková – 7.A, Maroš Levák – 7.B

Kategória F – 6. ročník

1. Alex Pupala – 6.A; 2. Rastislav Maslík – 6.B

3. Dávid Slávik – 6.A

Za účasť ďakujeme všetkým zúčastneným žiakom a držíme palce prvým dvom z každej kategórie, pretože postupujú do okresného kola. Mgr. Michal Kilik

• MERRY CHRISTMAS!

• Pred Vianocami nás potešili pozdravy od našich priateľov zo Španielska, zo školy Ceip Reyes Catolicos Petrer. Ďakujeme! Naše pozdravy zase priniesli radosť im.

• Basketbal

• Počas záverečného týždňa sme stihli ešte dve športové súťaže. Išlo o basketbal mladších žiačok a žiakov. Chlapčenský turnaj sme zároveň organizovali. Na oboch okresných kolách sa zúčastnilo po šesť družstiev a tak išlo o rekordnú účasť škôl. Chlapci podľahli len víťazovi s H. Nemiec a tak získali krásne 2. miesto a dievčatá tiež zaznamenali len jednu prehru proti superovi zo susednej ZŠ EMŠ. Nakoniec im to vynieslo 3. stupienok.

Obom družstvám blahoželáme, ďakujeme za bojovnosť a vzornú reprezentáciu školy

• Oznam ŠJ

• ŠJ oznamuje, že v piatok (22.12.2023) ráno nebude možné sa odhlásiť zo stravy. V prípade, že žiak bude chýbať a nebude odhlásený si môžete obed prísť prevziať do obedára cez bočný vchod.

• PROJEKT OLEJKO

• Naša škola sa zapojila do projektu, ktorý sa zameriava na správne nakladanie s použitým kuchynským olejom, ktorý produkuje väčšina z nás pri príprave rôznych vyprážaných jedál. Aby použitý olej neskončil vyliaty v prírode, v spolupráci s Olejkom budeme tento olej zbierať, aby sa následne spracoval a využil ako biopalivo.

AKO ZBIERAŤ POUŽITÝ KUCHYNSKÝ OLEJ

Odovzdávať sa môžu všetky druhy jedlých olejov a tukov: slnečnicový, repkový olej, bravčová masť, olej z nálevov potravín (sušených paradajok, konzervovaných rýb) a pod.
            * olej po vyprážaní alebo inom použití nechajte vychladnúť, zbavte ho hrubých usadenín a zvyškov z jedál
            * za pomoci lievika prelejte prečistený olej do čistej, suchej plastovej fľaše a dobre uzavrite

FĽAŠE S OLEJOM MÔŽETE PRINIESŤ KAŽDÝ PONDELOK. ZA VCHODOVÝMI DVERAMI (POD AKVÁRIOM) BUDE

• Pytagoriáda - školské kolo

• V utorok 12.12.  sa uskutočnilo školské kolo pytagoriády . Najlepšie výsledky dosiahli títo žiaci:

Pytagoriáda 3 :  1. Sabina Slúková,  2. Alexandra Sýkorová, 3. Karin Rajčoková . spešní riešitelia: Peter Slúka, Michal Cibula,Jakub Tanečka, Ján Göbölös, Simona Gregáňová

Pytagoriáda 4:  1.  Marko Perniš,  2. Jozefa Alakšová,  3. Jakub Paučo. Úspešní riešitelia: Peter Sloboda, Michal Maslík, Laura Tanečková, Alexandra Križánková,  Nella Spodniaková, Jakub Pardus

Pytagoriáda 5 : 1.  Filip Rusnák  2.  Emma Mackovová, 3.  Dávid Kolárik

V  stredu 13.12. sa uskutočnilo školské kolo pytagoriády . Najlepšie výsledky dosiahli títo žiaci:

Pytagoriáda 6 :  1.  Rasťo Maslík , 2. Dávid Slávik , 3.  Jakub Jakubička

Pytagoriáda 7:  1.   Filip Majtán, 2.  Michal Kilik, 3. Maroš Levák

Pytagoriáda 8 :  1.  Dominika Daxnerová, 2.  Eliška Schneiderová, 3. Samuel Fürhoffer

• Lucia

• Sviatok Lucie je jedným z najtajomnejších zvykov a patrí do série tzv. stridžích dní, ktoré predchádzajú Vianociam.

Najcharakteristickejším zvykom je v tento deň chodenie Lucií, za ktoré sa preobliekajú zväčša ženy, v niektorých regiónoch aj muži. Najčastejším oblečením Lucie je biely odev, prípadne biela plachta.

• Vianoce sa blížia ...

• Previanočný čas na vyučovacích hodinách:

Žiaci 1. C  - navštívili podujatie Vianočná rozprávka

Žiaci 2. A a 2.C na hodine ANJ spoločne čítali Vianočný príbeh

• Vianočná Viedeň 2023

• 5.12.2023 sme si užili predmikulášsky deň na exkurzii vo Viedni. Najprv sme ochutnávali čokoládky v čokoládovni Hauswirth, potom sme nakupovali darčeky v Hume a nakoniec sme sa vydali do vianočne vyzdobených ulíc. Od Schwedenplatz sme prešli k Stephansdom, cez Graben sme sa dostali k Hofburgu, popri múzeách sme po Mariahilfer Straße prišli k Haus des Meeres.

Tu sme obdivovali morské živočíchy, ale i plazy a opice. Odvážlivci vyšli na terasu na 11.poschodí, kde videli Viedeň v celej kráse. Cestou na vianočné trhy vystrašil decká živý hrôzostrašný Krampus. Deti už nevládali, boleli ich nohy, bola im zima, ale všade chceli zostať dlhšie. Bilancia: 1 rozbité okuliare, 1 zachránený mobil a 49 šťastných detí.

• Olympiáda ANJ - školské kolo

• Dňa 21. novembra 2023 sa konalo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Súťaže sa zúčastnilo až 23 žiakov a mala veľmi dobrú úroveň. Výsledky sú nasledovné :

V kategórii 1A – siedmaci :

1. miesto - Filip Majtán

2. miesto - Tamara Tulinská

3. miesto - Kristína Krnáčiková a Tamara Melichová

V kategórii 1B – ôsmaci a deviataci :

1. miesto - Dominika Daxnerová

2. miesto - Eliška Schneiderová

3. miesto - Sára Bavalová

V okresnom kole v januári 2024 nás budú reprezentovať Filip Majtán a Dominika Daxnerová.

Držíme obom súťažiacim palce !