• Energoland v Mochovciach

• Dňa 31.5. sa žiaci 8. ročníka zúčastnili exkurzie v interaktívnom zábavno-vzdelávacom centre Energoland v Mochovciach  ( https://energoland.sk/ ). Vo viac ako 40 interaktívnych sekciách sa dozvedeli, aké zdroje energie má človek k dispozícii, ako ich využíva a aký je dopad ich  využitia na životné prostredie. Vypočítali si svoju uhlíkovú stopu, porovnali život s elektrinou so životom bez nej, vypočuli si, ako pracujú jadrové elektrárne a mnoho iného.

• NAJ KROJOVÝ DEŇ

• V piatok 26. mája to v našej škole vyzeralo ako na folklórnom festivale. Žiaci aj učitelia predviedli nádherné kroje z rôznych regiónov, pani vychovávateľka Lvomská porozprávala žiakom o význame krojov v minulosti. Popoludní bol pre žiakov pripravený majáles. Ten neskôr pokračoval aj pre žiakov druhého stupňa formou tanečného kurzu.

Nechýbala ani bohatá tombola a preto sa chceme poďakovať všetkým sponzorom, ktorí do nej prispeli: Bio obchod, BJK Foto, Bowling & bar Krupina, Carmat technické centrum, COOP Jednota, Cukráreň Študentský sen, JK Papiernictvo, Kaviareň Profile, Kebab na Rínku, Kino Kultúra Krupina, KNAR reštaurácia Európa Zvolen, Kníhkupectvo Grniaková, LCS Krupina, Mesto Krupina, Nikara, Pizzeria Vito, SALL Korbela, Sklenárstvo a rámovanie obrazov – MANUM, Sypané u Grétky, Včelárstvo Jozef Ľupták, VG Elektro a Zmrzlina JAKUPI.

• Matematický klokan

• V tomto školskom roku sa do medzinárodnej matematickej súťaže zapojilo 71 žiakov od 1. po 9. ročník. Najlepšie výsledky dosiahli: Samuel Palovič (1.A), Karin Rajčoková (2.A), Nella Spodniaková (3.A) , Marko Perniš, Anežka Posádková (3.B), Michal Kilik (6.A), Regina Maliniaková, Pavel Sališ (7.A), Tomáš Kalina (7.C), Russel Ján Macko (8.A), Matúš Troiak (9.A), Jakub Kalina (9.B)

• Evička nám ochorela

• Zdravie je pre nás všetkých prvoradou hodnotou. Závisí od neho kvalita budúceho života, možné sprievodné ochorenia a aj celková dĺžka života. Pestovanie zdravia človeka je dôležité od útleho detstva

V rámci projektu "Evička nám ochorela"  žiaci 8. ročníka spoločne s predškolákmi v piatok 26. mája riešili úlohy zamerané na ochranu zdravia.

• Prváci v divadle

• V pondelok 22. 5. navštívili žiaci prvého ročníka Divadlo JGT vo Zvolene. Pozreli si rozprávku o tom, ako pád do oceánu prezradí aj hĺbku vlastného srdca Zázračná cesta králika Eduarda.

• Májová Viedeň

• V utorok 16. mája sme boli na obľúbenej exkurzii vo Viedni. V čokoládovni sme ochutnali čokoládové cukríky a kúpili sme čokoládové darčeky pre našich najbližších. V Schönbrunne si niektorí pozreli komnaty, v ktorých bývala cisárovná Sissi. Užili sme si ZOO, neodradil nás ani mierny dáždik. Trochu mokrí, ale s dobrou náladou, sme si dlhú cestu autobusom skrátili spevom.

• Športové súťaže

• Úspešne nám pokračujú ďalšie školské športové súťaže. Medailové umiestnenia na okresných kolách tentokrát vybojovali starší žiaci v basketbalea mladšie žiačky v minivolejbale.V regionálnom kole vo vybíjanej sa umiestnili mladšie žiačky na 3. mieste. Všetkým ďakujeme za reprezentáciu na a blahoželáme k pekným umiestneniam.

• Okresné kolo súťaže mladých hasičov – Plameň

• V piatok 5. mája 2023, deň po sviatku patróna hasičov sv. Floriána, sa v Čekovciach uskutočnilo okresné kolo súťaže mladých hasičov.

Naša škola sa do súťaže zapojila dvomi družstvami – jedným chlapčenským a jedným dievčenským. Na súťaži sa zúčastnilo celkovo 11 kolektívov mladých hasičov. Napriek tomu, že nikto nemal so súťažou tohto formátu skúsenosti a museli sme sa naučiť potrebné zručnosti, darilo sa nám veľmi dobre. Družstvo dievčat obsadilo výborné 3. miesto a družstvo chlapcov sa umiestnilo na peknom 4. mieste. Okrem toho v súťaži zručností jednotlivcov si Alžbeta Zelmanová vybojovala bronzový odznak.

Čas strávený mimo súťažných disciplín vypĺňali príslušníci OSSR, pri ktorých si mohli súťažiaci vyskúšať vojenskú výzbroj, obliecť sa do výstroja, či strieľať zo vzduchoviek.

Slnkom zaliaty deň naplnený súťažami sme strávili s novými priateľmi a získali sme mnoho cenných skúseností do budúcnosti.

• IQ olympiáda - výsledky

• 18. apríla sa 15 žiakov našej školy zúčastnilo školského kola online súťaže IQ olympiáda.

Ďakujeme im za zapojenie sa do súťaže a gratulujeme najúspešnejším.

• McDonald's Cup - krajské kolo

• 10. mája 2023  sa  žiaci 3. a 4. ročníka zúčastnili krajského kola futbalovej súťaže McDonald's Cup v Banskej Bystrici. Žiaci predviedli vynikajúci výkon a z 12 družstiev banskobystrického kraja sa umiestnili na krásnom 3. mieste .

Všetkým žiakom ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy, a zároveň im gratulujeme.

Ďakujeme aj pánovi Matejovi  Mitterovi, ktorý nám ochotne pomohol na dnešnom turnaji.

• SLÁVIK SLOVENSKA 2023

• Okresné kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska sa uskutočnilo 5. mája 2023.

V I. kategórii na 1. mieste skončila Hana Poláchová

V II. kategórii na peknom 2. mieste skončila Soňa Vištiaková.

V III. kategórii zvíťazila Júlia Žigmundová

Všetkým  dievčatám srdečne blahoželáme !

• Deň Slnka

• Deň Slnka si naši žiaci pripomenuli riešením rôznych úloh na tému: SLNKO. Úlohy žiakom prvého stupňa zadávali žiaci 2. B v rámci projektu Rovesnícke učenie. Na záver podujatia vytvorili žiaci oblečení vo farbách slnka v školskom parku veľké slnko.

• Moderná Snehulienka

• Žiaci 5. B pod vedením pani učiteľky Melichovej  naštudovali divadelné predstavenie Snehulienka a sedem trpaslíkov, ktoré predviedli spolužiakom z iných tried.

• ČAKÁ NÁS KRAJSKÉ KOLO!

• Dňa 3.5.2023 sa v mestskej hale uskutočnil turnaj vo futbale mladších žiakov a žiačok – McDonald´s Cup. Turnaja sa zúčastnilo 6 družstiev z okolitých škôl okresu Krupina. Naši žiaci odohrali 4 zápasy, v ktorých zvíťazili a tak sa stali absolútnymi víťazmi, čo im zabezpečilo postup do krajského kola. Školu reprezentovali: Adrián Alkusz, Andrej Bučík, Aneta Chamuľová, Terézia Ľuptáková, Matej Mitter, Jakub Paučo, Marko Perniš, Adam Prajdák, Damián Slúka a Viktor Vazan. Ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu a skvelý športový výkon!