• Exkurzia: Hvezdáreň

• Dňa 22.6. sa naši piataci zúčastnili exkurzie vo Hvezdárni M. Hella v Žiari n. Hronom. Exkurzia bola venovaná opakovaniu a obohateniu poznatkov o Slnečnej sústave a vesmíre. Najskôr navštívili Hviezdnu sálu (planetárium), v ktorej sa zážitkovou formou oboznámili o galaxiách, súhvezdiach a planétach Slnečnej sústavy. Neskôr sa presunuli do UFO sály, kde si preverili svoje vedomosti. Na záver mali možnosť pozorovať Slnko cez teleskop na solárnej terase. Piataci vôbec nesklamali a predviedli, koľko veľa sa toho počas šk. roka naučili. Mgr. Nataša Palovičová Roganská

• Beseda

• Peniaze, úspory, úroky, spotrebný úver, finančný poradca, debetné karty, podielové listy, inflácia, opatrnosť pri využívaní internetového bankovníctva, práca v banke  - to sú niektoré z pojmov, ktoré sa na besede  deviatakom snažil vysvetliť pán Ing. Krajč, riaditeľ pobočky Slovenskej sporiteľne v Krupine.

• Múzeum Auschwitz-Birkenau

• Po dvoch rokoch sme navštívili s našimi deviatakmi koncentračný tábor v Osvienčime. Domov sa vracali plní dojmov, ktoré ostanú v ich pamätiach navždy.

• Koncoročný výlet

• Prváci v rámci koncoročného výletu navštívili Banskú Bystricu. Zavítali do bábkového divadla, na Námestie SNP, k Pamätníku SNP, na zmrzlinu,...

• Plavecký výcvik

• Od 30. mája do 3. júna žiaci 5. ročníka, od 6. júna do 10. júna žiaci 3. ročníka absolvovali základný plavecký výcvik.

• Šport: MSR minivolejbal/ florbal- okres

• V stredu 8. júna bojovali naše najmladšie volejbalistky na MSR v minivolejbale. Úvod turnaja ich nezastihol v najlepšej forme, no postupne svoj výkon zlepšovali a v boji o celkové umiestnenie zaknihovali aj víťazstvo. Stačilo to nakoniec na 7. miesto. Ďakujeme za repezentáciu a boj s najlepšími družstvami Slovenska.

Chlapci ukončili svoje tohtoročné športové súťaže na okresnom kole vo florbale mladších žiakov. Po spanilej jazde v skupine, kde neinkasovali ani gól im nepriala šťastena v semifinále. Po remíze 2:2 nestačili na súpera v samostatných nájazdoch. V boji o bronz však nezaváhali a tak sa umiestnili na konečnom 3. mieste. Blahoželáme a ďakujeme za bojovné výkony.

• IQ OLYMPIÁDA

• Matej Paulovič z 8.B sa zúčastnil finále súťaže IQ OLYMPIÁDY na Trenčianskom hrade. V konkurencii najlepších žiakov z celého Slovenska obstál na 28. mieste. Gratulujeme

• Matematický klokan

• Do tejto medzinárodnej súťaže, ktorá sa uskutočnila 11. apríla sa zapojilo 91 žiakov našej školy. Najlepšie výsledky dosiahli  a úspešnými riešiteľmi sú:

Ján Göbölös, Karin Rajčoková, Jozefa Alakšová, Marko Perniš, Laura Tanečková, Jakub Jakubička, Tamara Melichová, Hana Korčoková, Regina Maliniaková, Peter Sališ, Karin Lenhardová, Michaela Šťastná, Dominika Daxnerová, Tomáš Kalina, Matúš Troiak, Jakub Kalina, Matej Paulovič, Ema Mlynárová

Úspešným riešiteľom blahoželáme.

• Spievanky pod Vartovkou

• V sobotu 5. 6. 2022 sa uskutočnil už 42. ročník súťaže v speve hontianskych ľudových piesní Spievanky pod Vartovkou. Z našej školy sa do súťaže zapojili Soňa Vištiaková, Barbora Melichová a Júlia Žigmundová, ktorá si vyspievala krásne 1. miesto. Všetkým dievčatám ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a Julke blahoželáme k víťazstvu.

• ŠPORT: minivolejbal / atletika

• V závere minulého týždňa sa opäť úspešne športovalo. V krajskom kole si ako ďalší kolektív vybojovali postup na MSR mladšie žiačky v minivolejbale, keď v štyroch zápasoch nenašli premožiteľa ani v jednom sete. Už v stredu im budeme držať palce v boji s najlepšími družstvami Slovenska.

3. júna bojovali na krajskom kole naši najúspešnejší atléti. Nestratili sa ani v konkurencii škôl zameraných práve na tento šport. Najhodnotnejšími umiestneniami bolo 3. miesto Patrície Šoucovej v hode raketkou, či 4. miesto Samuela Fürhoffera v behu na 60 metrov. Samko zároveň obsadil celkové 7. miesto v štvorboji. Všetkým ďakujeme za bojovné výkony v úmornom teple a prajeme úspešné pokračovanie v ďalšom športovom zápolení.

• Deň detí

• Dnešný deň detí sa naozaj vydaril. Naši štvrtáci si z výletu v Žarnovici doniesli domov kopu zážitkov. Prešli sa rozprávkovým lesom, nakŕmili a pohladkali si zvieratká. Nakoniec sa vybláznili na skákacom hrade a tubingovej dráhe, a aby toho nebolo málo osviežili sa dobrou zmrzlinou .

Žiaci ostatných ročníkov strávili tento deň pri hrách a spoločných vychádzkach v Krupine a jej okolí.

• Detský literárny Zvolen

• Naše talentované deviatačky Barbora Melichová a Michaela Poljovková sa poslednýkrát zúčastnili súťaže Detský literárny Zvolen. S touto súťažou sa rozlúčili vo veľkom štýle.

Z 35 literárnych prác 3.kategórie porota vybrala na Ocenenie 11 diel, z toho 4 patrili našim dievčatám. Za prozaické diela im porota udelila ČESTNÉ UZNANIE. Baške a Miške držíme palce v ďalšom písaní na strednej škole.