• Burza SŠ

• Po dlhých 2 rokoch sa žiaci 9. ročníka zúčastnili na Burze v Žiari nad Hronom. Prezentovalo sa 34 škôl z okresov Žiar nad Hronom, B. Bystrica, B. Štiavnica, Žarnovica, Zvolen

• Deň pozdravov

• V stredu , 23. novembra , sme si pripomenuli Deň pozdravov, ktorý sa oslavuje na celom svete
            21. novembra. So žiakmi 7. B triedy sme na hodine cudzieho jazyka písali pozdravy v anglickom,
            slovenskom a francúzskom jazyku pre našich priateľov v Chorvátsku , v Taliansku a vo Francúzsku.
            Pozdravili sme aj bývalých učiteľov našej školy.
            Okrem pekne vyzdobených listov sme im poslali želania : veľa zdravia , šťastia a spokojnosti v živote.
            So školami v Chorvátsku ( Osnovna škola Krapinske Toplice ) a  v Taliansku ( Leonardo da Vinci School
            Misterbianco ) sme robili projekty Erasmus a Comenius na témy Priatelíme sa s ekológiou = We are
            eco- friendly a Veľa ľudí , jedna Európa = Many people , one Europe. Na obidva projekty a na
            družobné
            návštevy máme tie najkrajšie spomienky.

• OLYMPIÁDA ANGLICKÉHO JAZYKA

• V dňoch od 7. do 14. novembra 2022 sa konala OLYMPIÁDA ANGLICKÉHO JAZYKA.

Ešte nikdy na našej škole sme nemali takú účasť na olympiáde, spolu 21 žiakov.

V kategórii 1A súťažilo 12 siedmakov.

V kategórii 1B súťažilo 9 ôsmakov a deviatakov.

Do okresného kola postupujú Dominika Daxnerová a Martina Melichová.

Súťaž mala výbornú úroveň , aj v písomnej, ale najmä v ústnej časti.

Žiaci obidvoch kategórií prejavili výborné tvorivé schopnosti

pri vymýšľaní minulého príbehu podľa obrázka tzv. Picture story

a presvedčili porotu aj o svojich schopnostiach argumentovať

v dialógu s porotou, táto úloha sa nazýva Role play.

Výsledky sú nasledovné:

Kategória 1A – siedmaci:

3. miesto Tomáš Gonda a tiež 3. miesto Sára Bavalová

2. miesto Alžbeta Zelmanová

1. miesto Dominika Daxnerová

Kategória 1B – ôsmaci a deviataci:

3. miesto Xénia Lvomská

2. miesto Timea Bartíková

1. miesto Martina Melichová

Ďakujeme všetkým za úspešné riešenie úloh a ich snaživosť v príprave.

• Bubnovačka 2022 - Aby deti bolo počuť

• Vďaka PaedDr. Lenke Neurathovej sme sa zamysleli nad vážnymi témami, ktoré mnohých z nás trápia. Už vieme, že naše problémy treba riešiť a kde hľadať pomoc. Ďakujeme!

• iBobor 2022/23

• Informatická súťaž, ktorej symbolom je usilovný, inteligentný a čulý bobor, sa v tomto školskom roku konala v týždni od 7. novembra do 11. novembra.

Hlavným cieľom súťaže, ktorá prebieha v mnohých krajinách, je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov.    Gratulujeme úspešným riešiteľom.     iBobor-2022-vysledky.xlsx​​​​​​​

Z našej školy sa súťaže zúčastnilo 140 žiakov:

38 žiakov v kategórii Kadet (7. novembra),

42 žiakov v kategórii Benjamín (9. novembra),

36 žiakov v kategórii Bobrík (11. novembra),

24 žiakov v kategórii Drobec (8. novembra).

• Zuzku čaká krajské kolo

• Dňa 9.11.2022 sa v CVČ konalo okresné kolo olympiády zo SJL. Našu školu reprezentovala Zuzka Králiková z 9.B triedy, ktorá sa stala víťazkou školského kola. V konkurencii najlepších žiakov zo škôl celého okresu získala 1. miesto a postup do krajského kola. Gratulujeme a držíme palce!

• Deviataci a ôsmaci v divadle

• V utorok 8.11. žiaci ôsmeho a deviateho ročníka zavítali do DJGT vo Zvolene, kde si pozreli jednu z najhrávanejších divadelných hier Jozefa Gregora Tajovského - Ženský zákon.

• Tretiaci v podzemí Krupiny

• V pondelok 7. 11. sa naše dve tretiacke triedy (3.A a 3.B) zúčastnili na exkurzií v podzemí nášho mesta Krupina. Exkurziou ich sprevádzali pán Ľubomír Šmakal, pani Ing. Stanislava Pavlendová a Mgr. Marián Pramuka.

Žiaci sa pútavou formou dozvedeli informácie o tom, na čo v minulosti podzemné chodby slúžili a aký význam mali pre naše obyvateľstvo. Deti si vypočuli rozprávku a na chvíľu sa tak preniesli do minulosti. Na vlastnej koži sa presvedčili, ako sa cítili ľudia v minulosti, keď nebola elektrina, televízory, mobilné telefóny, ale iba horúce tlejúce sviečky, ktoré im dali pocit aspoň malého svetla, tepla a bezpečia. Ešte raz chceme veľmi pekne poďakovať vedeniu ,,Krupinského podzemia".