• Oznam školskej jedálne

• Prosíme všetkých rodičov stravujúcich detí, aj nových potencionálnych stravníkov o vyjadrenie súhlasu za poskytnutie dotácie na stravovanie od 1.9.2024.  Všetkých stravníkov a záujemcov o stravovanie od 1.9.2024 t.j. žiakov a cudzích stravníkov, prosíme o vypísanie zápisného lístka a návratku pre obedy a prosíme o podpísané návratky zaslať na mail: zatkovova68@gmail.com Ziadost__navratka__OZ.docx

Zapisny_listok_prihlaska_na_stravovanie.doc

Záujem o stravovanie v novom školskom roku prosíme nahlásiť. Novým stravníkom môžeme potrebné doklady na vyžiadanie zaslať na e-mail, alebo prosíme osobne do kancelárie školskej jedálne.

Zákonný zástupca dieťaťa musí požiadať v novom školskom roku o dotáciu na stravovanie.

Žiakom podpísaná návratka platí do ďalšieho školského roka 2024/2025, ale je potrebné
            urobiť cez edupage súhlas
            , že Vaše dieťa sa bude stravovať v školskej jedálni. V prípade, že
            súhlas neurobíte cez edupage, môžete telefonicky alebo správou na tel. č.: 0903 722 361,
            0918 258 385.
             zmenené na žiadosť mesta

• Oznam

• Vedúca školskej jedálne týmto žiada všetkých rodičov stravujúcich sa detí, aby doplatili aktuálne nedoplatky za stravné.

Preplatky pod  3 € sa v júli pri zúčtovaní vracať nebudú, budú prechádzať do septembra 2024.

Za pochopenie ďakujem.

S pozdravom, vedúca školskej jedálne.

• Školský výlet - 6. ročník - turistika

• Koncoročný výlet šiestakov na hrad Šomošku v chotári obce Šiatorská Bukovinka dopadol na jednotku. Užili sme si turistiku popri Krúdyho prameni, skalnom mori, skalnom vodopáde až na zrúcaninu hradu. Počasie vyšlo a celým výletom nás sprevádzala skvelá nálada.

• Ako spravovať financie

• Žiaci 9. ročníka sa na besede s pánom Ing. Krajčom dozvedeli veľa informácii z oblasti financií : ako si založiť účet, koľko si má zarábajúca osoba minimálne sporiť, aké používame platobné karty, kedy sa začína sporiť na dôchodok, kedy je dobré vziať si hypotéku, na čo treba dávať pozor, aby sme neprišli o svoje peniaze, aký význam má poistenie, ...

• Osvienčim - 9. ročník

• Stalo sa už tradíciou, že naši deviataci a niektorí ôsmaci ukončili dejepis návštevou koncentračného tábora v Osvienčime. Aj tu platí, že je lepšie jedenkrát vidieť, ako stokrát počuť.

• Krajské kolo mladých hasičov Plameň

• V sobotu 15. júna 2024 sa družstvo našich žiakov zúčastnilo krajského kola súťaže mladých hasičov Plameň. Miešané družstvo bojovalo v kategórii chlapcov v zložení Filip Bradáč, Liana Slúková, Vivien Lvomská, Tomáš Kroupa, Martin Pardus, Viktória Ľuptáková, Daniel Alkusz, Daniel Zelman, Richard Golian a Russel Ján Macko.

V súťaži najlepších kolektívov mladých hasičov celého banskobystrického kraja sme nakoniec obsadili výborné 3. miesto. Umiestnenie je cennejšie o to, že sme súťažili v konkurencii dobrovoľných hasičských zborov ako jediná škola. Na súťaži sme načerpali nové cenné skúsenosti, ktoré budeme môcť v budúcnosti zhodnotiť. Všetkým gratulujeme k dosiahnutému výsledku a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy a okresu Krupina v krajskej súťaži.

• Školský výlet - BOJNICE -5.A

• Školský výlet 5.A - BOJNICE

V stredu 13. júna 2024 sa žiaci 5. ročníka vybrali na školský výlet do Bojníc. Po príchode sme si pozreli zoologickú záhradu, kde sme vďaka skorému príchodu mohli vidieť všetky zvieratá zblízka a takmer ich pohladiť. Po prehliadke ZOO sme sa posilnili zásobami z domu a takto posilnení sme sa vybrali na Bojnický zámok, kde prebiehalo podujatie Babičkine rozprávky.

Putovanie po zámku nám spestrili 3 rozprávky, do ktorých sme sa aktívne zapájali a poriadne si ich užili. Na záver nám zatancovali víly, kráľovský pár nám uvaril čaj a „babička“ Božidara Turzonovová sa nám prihovorila a odoslala posolstvo celého podujatia – čaj z liečivých bylín je prospešný pre zdravie a rozprávka pre dušu.

Unavení a nezmoknutí sme prežili krásny deň plný zaujímavých informácií.

• Detský literárny Zvolen 2024

• Naša siedmačka Tamara Melichová sa zapojila do súťaže Detský literárny Zvolen 2024 so svojou prozaickou tvorbou. Do súťaže sa zapojilo 100 literárnych prác z 19 škôl. V 3.kategórii súťažili práce žiakov 7.- 9. ročníka, Tamarka získala ocenenie Strieborné pásmo.

• Na hodine matematiky

• Na hodinách matematiky v rámci „ NAJ DNÍ“  žiaci pravidelne v skupinách riešili matematické úlohy, ktoré boli zamerané na spoznávanie jednotlivých európskych krajín.

Geometrickú predstavivosť a priestorové videnie rozvíjali pri skladaní hlavolamu TANGRAM, pri vytváraní geometrických telies a stavieb.

Siedmaci v rámci samostatnej práce robili jednoduchý výskum, výsledky ktorého prezentovali pomocou tabuliek a diagramov.

• Na hodine dejepisu - 6.ročník

• Na hodine sme privítali historika mesta, vďaka ktorému sme sa dozvedeli zaujímavosti o histórii nášho mesta. Ďakujeme nielen za rozprávanie, ale aj za prinesené rôzne názorné pomôcky.

• Atletika - 2. stupeň - krajské kolo

• Poslednou krajskou športovou súťažou na ktorú sme sa dostali ako víťazi okresu bola atletika. Chlapci aj dievčatá získali v súťaži družstiev 3. miesto, keď naše žiačky delili od striebra len neuveriteľné 2 body. V jednotlivcoch sme si vybojovali 7 medailových umiestnení, pričom vítazom kraja sa stala dievčenská štafeta a Samuel Fürhoffer v skoku do diaľky. Našim atlétom blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu.